DIQAS

SEROCON® DIQAS® programı, iç kalite kontrol materyallerini kullanan dünya çapındaki tüm laboratuvarların anlık olarak sonuçlarını takip edebilecekleri bir sistemdir. Bilindiği üzere dış kalite kontrollerin sonuçları, örnek analiz edildikten yaklaşık 1 ay sonra açıklanmaktadır. Böylelikle katılımcı laboratuvar kendi çalıştığı parametreler ile ilgili herhangi bir sistematik hatayı geçmişe dönük olarak izleyebilmektedir.

SEROCON® DIQAS® programı ile anlık olarak hataların saptanıp düzeltici önleyici faaliyetlerin yapılabilmesi amaçlanmaktadır. Bir bakış açısıyla aslında anlık olarak sürekli çalışılan bir dış kalite kontrol programı gibi düşünülebilir. Katılımcılar kullandıkları iç kalite kontrol materyallerinin değerlerini sistemden izleyebileceklerdir. Kendileri ile aynı metot, aynı cihazı kullanan tüm laboratuvarlarda o ana ait değerler ve katılımcı laboratuvarın anlık performansını gözlemleme şansı verilmektedir. Tüm istatistiksel değerlendirmeler dış kalite kontrol raporunda uygulanan yöntemlerle aynı şekilde hesaplanır. Bu program sayesinde laboratuvarda ortaya çıkabilecek hatalar anında saptanıp düzeltilebilecektir.

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politikası ve K.V.K.K. hakkında açıklama metinlerini inceleyebilirsiniz. Kabul Et