Hakkımızda

2017’de kurumsal olarak faaliyete geçen SEROCON®; bilimsel ve ticari faaliyetlerine 2012’de SEROPARK® adı ile başladı.

Selçuk Üniversitesi Teknokentinde kurulan SEROPARK®, akademik bilgi birikimine dayalı olarak sahip olduğu “Liyofilizasyon” teknolojisi ile yurt içinde henüz seri üretimi yapılamayan, insan kökenli tam kan/serum ve plazma matriksinin liyofilizasyonu esasına dayanan “İnternal Kalite Kontrol Materyali” üretimine başladı.

Üretim ve AR-GE çalışmalarında gerekli biyolojik materyal temininde karşılaşılan sorunların çözümü için, T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan bürokratların da çok önemli katkı ve destekleri ile İç ve Dış Kalite Kontrol Materyali üretiminde kullanmak için biyolojik materyal toplama prosedürünün hukuki bir zemine kavuşturulması adına önemli gayretler sergilendi. T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 28.10.2013 tarih ve 2013/9 sayılı Kamu Kurum ve Kuruluşları Laboratuvarlarından Biyolojik Materyal Temini Protokolü Hakkındaki Usul ve Esasları belirten genelgesi ile İç ve Dış Kalite Kontrol Materyali üretiminde kullanılmak üzere hukuki zemin oluşturuldu.

Bu dönemde SEROPARK® şirket yapılanmasında yaşanan gelişmeler sonrasında var olan bilgi birikimi ve alt yapının korunması ve saha taleplerinin karşılanması amacı ile bünyesinde yer alan kritik öneme sahip paydaşlar ile yeni bir yapılanmaya gidilerek 11.01.2017 tarihinde, geçmiş deneyim ve tecrübeleri zemin alarak SEROCON® Ar-Ge Biyoteknoloji Sağlık Kimya San. Tic. A.Ş, bilimsel ve ticari faaliyetlerine başladı.

Hızlı bir şekilde iç yapılanmasını kurumsal zemine taşıyan SEROCON®, öncelikle “İç Kalite Kontrol Materyali” üretimine kesintisiz şekilde devam ederken, teknik alt yapı ve personel portföyünü zenginleştirerek “Yerli ve Liyofilize Dış Kalite Kontrol Materyali” üretimi yapmayı temel hedefine aldı.

Gerekli dokümantasyon prosedürü ve tescil hakları tamamen SEROCON®’a ait yazılım alt yapısı tamamlanarak 2022 yılında TURKAK 17043 başvurusu gerçekleştirildi ve 11 Nisan 2023 itibarı ile tamamlandı. SEROCON® sahip olduğu TÜRKAK 17043 akreditasyonu ile yurt içi ve yurt dışı bütün paydaşlarına Dış Kalite Kontrol Materyali ve ISO 13485 akreditasyonu ile İç Kontrol Materyali hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politikası ve K.V.K.K. hakkında açıklama metinlerini inceleyebilirsiniz. Kabul Et